Bugun...Berlinde Abhazya Rüzgârı.

Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Almanya Tam Yetkili Temsilcisi Khibla Amichba ve iki yurttaşımız - Kirchberg'den (Saksonya) Valentina Graupner (Khvatlandzia) ve Berlin'den Valentina Maan düzenlenen etkinliğe aktif olarak katıldı ve bunun gerçekleşmesinde emeği geçenlere Khibla Amichba bir teşekkür konuşması yaptı.

facebook-paylas
Tarih: 16-11-2021 09:56

Berlinde Abhazya Rüzgârı.

Almanya'nın başkenti Berlin'deki Uluslararası Ekonomi Konseyi'nin (IWR) daveti üzerine, Bulthaup sitesinde (önde gelen bir Alman seçkin lüks mutfak mobilyası üreticisi), yakın zamanda açılan Bulthaup Yemek Odası stüdyosunda Abhazya Cumhuriyeti'nin bir sunumu ve bir IWR Cook & Talk adı altında Abhaz ürünleri tanıtıldı.  Apsnypress. Abhazya/Sokhum

 

Düzenleme: Necdet Agumaa

Abhaz Postası

 

Abhazya,  Mutfak kültürü ve ürünleriyle daha fazlası olan bir ülkedir." RA CCİ'nin Almanya'daki temsilcisi Wolfgang Matzke, bu projenin organize edilmesinde ve uygulanmasında harika bir iş çıkardı.

 

Birkaç ay önce IWR başkanı ve Bulthaup Cooking Room stüdyosunun yöneticisi ile görüştü. Resmi bir davet alarak Abhaz ürünlerini ve CCİ'nin Abhazya ile ilgili kitapçıklarını Almanyaya taşıdı.   Wolfgang Matzke, Abhazya hakkında bir sunum yaptı, faaliyetleri hakkında konuştu. İzleyicilere Ticaret ve Sanayi Odası'nın Abhazya ile ilgili İngilizce hazırladığı bir film sunuldu.

 

Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Almanya Tam Yetkili Temsilcisi Khibla Amichba ve iki yurttaşımız - Kirchberg'den (Saksonya) Valentina Graupner (Khvatlandzia) ve Berlin'den Valentina Maan düzenlenen etkinliğe aktif olarak katıldı ve bunun gerçekleşmesinde emeği geçenlere  Khibla Amichba bir teşekkür konuşması yaptı.

 

Ayrıca Khibla Amichba stant ziyaretçilerine karşılama konuşması yaptı ve konuklara Abhazya'nın eşsiz doğası, tarihi, kültürü ve uzun ömürlülüğü hakkında bilgiler verdi. Abhaz füme peyniri, asidzbal sosu, arashikh (fındık soslu tavuk), achapa (ulusal bir atıştırmalık) ile abysta (mamalyga) tatma fırsatı verilen davetlilere konukların önünde Bulthaup ekipmanında geleneksel Abhaz yemekleri pişirildi. Kıyılmış ceviz, otlar ve baharatlar ile haşlanmış sebzelerden), Acıka, incir hatmi, Acıkhua, kuru hurma ve, Abhazya Şarap ve Suları Abhaz arıları tarafından üretilen Abhazya balı hakkında detaylı bilgiler sundu.

 

Abhaz şarapları, Shato Abhaz'dan Achara ve Çaça. Tadımı:

 

Alman Besteciler Birliği üyesi Khibla Amichba'nın yazdığı Abhaz müziği eşliğinde samimi bir atmosferde gerçekleşti. Tadıma başta iş dünyası temsilcileri olmak üzere çok sayıda kişi katıldı,  Ancak koronavirüs enfeksiyonu ile ilgili tedbirler nedeniyle misafir sayısı sınırlandırılmak zorunda kaldı.

 

Bulthaup, Almanya'da 2014 yılında Alman Tasarım Ödülü'nü kazanan ve En İyi 30 Mutfak Tasarım Şirketi sıralamasında beşinci sırada yer alan bir Alman mutfak mobilya üreticisidir. Şirket, Avrupa Komisyonu Avrupa Tasarım Ödülü ve Federal Almanya Cumhuriyeti Tasarım Ödülü sahibidir.
Bu haber 628 defa okunmuştur.


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER DÜNYA Haberleri

YUKARI YUKARI