Bugun...İstanbul Abhaz Kültür Derneğinde Bu Hafta

2021 yılının son kahvaltı etkinliğinde Opr. Dr. (BIDE) Hüseyin TUTAR ‘ın Göz Sağlığı konulu sunumu ve (JİYPHA) Bilgen TOK’un balmumu (atshaca) el yapımı mum sergisi, derneğimizin değerli dostları ve üyelerinin yoğun ilgisi ile gerçekleşti

facebook-paylas
Güncelleme: 13-12-2021 13:16:33 Tarih: 13-12-2021 12:57

İstanbul Abhaz Kültür Derneğinde Bu Hafta

İstanbul Abhaz Kültür Derneğinde Bu Hafta

 

İstanbul Abhaz Kültür Derneği haftanın beş günü bir etkinlik nedeniyle bir araya geliyor.

 

Necdet Akoğlu Agumaa

Abhaz Postası

 

Salı günleri saat:20.00-22.00 Yetişkinler için, Cumartesi günleri 12.00-13.00, Çocuklar için Abazaca Perşembe günleri 19.00-22.00 arası Rusça. Pazar günleri resim kursu. RİRAŞE (Çocuklar) Cumartesi günleri 14.00-17.00. RİDADE( Gençler) Pazar günleri 14.00-18.00 arası. AHAKUYTRA (Her yaş grubuna yönelik) Pazartesi günleri 20.00-22.00 arası. 15 günde bir 65 yaş üstü büyüklerimizin bir araya gelerek gündemi değerlendirme toplantıları.  Her ay periyodik kahvaltı etkinliği, bu etkinlikte bir söyleşi. Söyleşi bazen tıbbi,  bazen edebi olabiliyor.

2021 yılının son kahvaltı etkinliğinde Opr. Dr. (BIDE) Hüseyin TUTAR ‘ın Göz Sağlığı konulu sunumu ve (JİYPHA) Bilgen TOK’un balmumu (atshaca) el yapımı mum sergisi, derneğimizin değerli dostları ve üyelerinin yoğun ilgisi ile gerçekleşti.

 

 

Mazenef ve Ridade Birlikte Çalıştı.

İstanbul’da faaliyette bulunan K.Kafkas yapılanmalarının en önemli iki kurumu İstanbul Abhaz Kültür Derneği ve İstanbul Kafkas Kültür Derneği bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kafkas Halk Dansları Toplulukları Mazenef ile Ridade Halk Dansları Toplulukları sezon hazırlık çalışmalarından birini beraber gerçekleştirdi. Çalışma sonu gençler aralarında düzenledikleri eğlence tüm katılımcıları mutlu etti.

 

Dernek Başkanımız Sayın Yağan Albuz Yağan Teşekkür mesajı yayınladı.

“ 2021 yılının son kahvaltı konuğu değerli arkadaşımız Opr. Dr. (BIDE) Hüseyin TUTAR ‘ın Göz sağlığı konulu sunumu ve (JİYPHA) Bilgen TOK’un balmumu (atshaca) el yapımı mum sergisi, değerli dostlarımız ve üyelerimizin yüksek katılımı ile gerçekleşti.

Kahvaltımıza evlerinde hazırladıkları yiyecekler ve hazırlık desteklerinden dolayı Agublıra Kadın komisyonumuza, Ayrıca Hafta sonu gerçekleşen kültür çalışmalarımıza katılan Mazenef ve Ridade Kafkas Halk Dansları ekiplerimize hayat veren kardeşlerimize de yönetim kurulu olarak teşekkür ederiz. “ Dedi

 

 

 

 

 
Bu haber 594 defa okunmuştur.


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER DÜNYA Haberleri

YUKARI YUKARI