Bugun...Ridade Kafkas Halk Dansları Topluluğu Eskişehir Gösterisi Büyük İlgi Gördü.

22 Aralık 2018 Pazar günü Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi salonunda gösterilerini sunmak üzere bu ile gelen Ridade Kafkas Halk Dansları Topluluğu seyircisi ile buluştu.

facebook-paylas
Güncelleme: 25-12-2018 12:52:24 Tarih: 23-12-2018 18:05

Ridade Kafkas Halk Dansları Topluluğu Eskişehir Gösterisi Büyük İlgi Gördü.

Ridade Kafkas Halk Dansları Topluluğu Eskişehir’de

 

22 Aralık 2018 Pazar günü Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi salonunda gösterilerini sunmak üzere bu ile gelen Ridade Kafkas Halk Dansları Topluluğu seyircisi ile buluştu.

 

Özen Atsanba

Eskişehir

 

İzleyicisi ile buluşmak üzere Eskişehir’e giden Şamil Ertaş Yaşba başkanlığındaki yöneticileri ile sanatçılarımızdan oluşan 73 kişilik kadrosu Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’ndeki gösterilerini sunmak üzere 21 Aralık gecesi yola çıktılar. Ertesi günü akşam 20.00 de sergileyecekleri gösteri için hazırlıklarına başlayan ekibimiz salonda yaptıkları 4-5 saatlik provalar ile geceye hazırlandılar.

 

Eskişehir Protokolünün ilgisi büyüktü.

 

Eskişehirli yöneticiler, Belediye başkanları, Milletvekilleri de izleyiciler arasında idi. Öte yandan Abhazya Cumhuriyeti Temsilcisi Vadim Harazia, Yardımcısı Cansug Lazba, Abhaz Dernekleri Federasyonu Başkanı  Akhusba Atanur Aksoy, Abhazfed eski yöneticilerinden ve İstanbul Abhaz Kültür Derneği eski başkanlarından Beyguaa Hakan Ander ile çevre illerdeki Abhaz Dernekleri Başkan ve yöneticileri de geceye katılanlar arasında idi.

3 araçtan oluşan konvoy ile sabaha karşı Eskişehir’e giren Ridade Kafkas Halk Dansları Topluluğu Eskişehir Abhaz Kültür Derneği Başkanı Aşba Turgay Tekin ve yöneticilerinden oluşan bir heyetle şehrin girişinde karşıladılar. Ekibimiz kahvaltı sonrası kısa bir dinlenme tanışma ardından gösterinin yapılacağı Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezine geçti.

Abhaz Postası muhabirlerinden Agumaa Necdet Akoğlu her zaman olduğu gibi etkinliği sosyal medya üzerinden canlı olarak yayımladı.

Gösterinin sunuculuğunu üstlenen Kuçha Gülşah Sargın güzel sesi ile Kuzey Kafkas Halk Şarkılarını seslendirerek katılımcıları mutlu etti. Gösteri Abhazya’dan da canlı olarak izlendi.

Ridade Kafkas Halk Dansları Topluluğu yapılacak organizasyonlar ile birçok ilde sahne almaya hazır olduğunu bir kez daha gösterirken Abhazya temsilcisi Vadim Harazia bu ekibin bir kez daha Abhazya’ya gitmesi gerektiğini ifade etti.

 

 
Bu haber 2432 defa okunmuştur.


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÜLTÜR-SANAT Haberleri

YUKARI YUKARI