Bugun...Abhazya Yaz Çocuk Kampı Kayıtları Başladı.

Abhazya Cumhuriyeti Geri Dönüş Bakanlığı ve Abhaz Dernekleri Federasyonu işbirliği ile organize edilen 2020 Abhazya Yaz Çocuk Kampı başvuruları 31 Mart 2020 tarihine kadar yapılması istendi.

facebook-paylas
Güncelleme: 22-01-2020 14:37:12 Tarih: 22-01-2020 14:32

Abhazya Yaz Çocuk Kampı Kayıtları Başladı.

Abhazya Yaz Çocuk Kampı Kayıtları Başladı.

 

Abhazya Cumhuriyeti Geri Dönüş Bakanlığı ve Abhaz Dernekleri Federasyonu işbirliği ile organize edilen 2020 Abhazya Yaz Çocuk Kampı başvuruları 31 Mart 2020 tarihine kadar yapılması istendi.

 

Özen Atsanba

İstanbul

 

Abhaz Dernekleri Federasyonu üye derneklerine gönderdiği yazıda üyelerinden toplayacakları talepleri 31 Mart 2020 tarihine kadar Abhaz Dernekleri Federasyonuna bilgi vermeleri istendi. 25 kişilik kontenjan ayrıldığını belirten Abhazfed Genel Sekreteri Sayın Serdar Papba taleplerin fazla olması halinde “kura yöntemi” ni benimsediklerini ifade etti.

 

Abhaz Dernekleri Federasyonu Genel Sekreteri Sayın Serdar Papba’ın açıklamalarına göre 1-10 Temmuz 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek olan 2020 Abhazya Yaz Çocuk Kampı etkinliğine 14-16 yaş aralığındaki çocuklar katılabilecektir. Uçak bileti, konaklama, seyahat, transfer ve diğer masraflar Abhazya Cumhuriyeti Geri Dönüş Bakanlığı tarafından karşılanacaktır. Bilindiği gibi Rusya Federasyonu üzerinden yapılan zorunlu seyahat nedeniyle gerekli olan “VİZE” işlemleri aileler tarafından yapılacaktır.

 

Geçmiş yılda yapılan “Yaz Çocuk Kampı” etkinliğine katılanlar bu kez katılamayacaklar.

 

2019 yılında gerçekleştirilen Yaz Çocuk Kampı etkinliğine katılan çocuklarımızın bu yıl katılamayacağı belirtilirken çocuklar için Abhazya’da yapılacak harcamalar için katkı payı olarak Abhazya Geri Dönüş Bakanlığına verilmek üzere 200 USD katkı talep edilmektedir.

 

Aileler 31 Mart 2020 tarihine kadar üyesi oldukları derneklere başvurularını yapmaları istenirken 1-10 Temmuz 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek olan 2020 Abhazya Yaz Çocuk Kampı Abhazya dışında yaşayan soydaşların atavatanları ile kaynaşması amaçlanmaktadır.

 

 

 
Bu haber 800 defa okunmuştur.


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARŞİVİ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI YUKARI