Bugun...Abhaz Yapılanması Yurt Genelinde Devam Ediyor.

Alpudere ve Bulamur Köy Temsilcilerinin ( Çırdak: Şaban Ersever Hış, Rauf Erkoç, Burhanettin Erdem Hanfen. Bulamur: Murat Yüzgüleç Adleyba, Özkan Baygüneş Ageca. Alpudere: Menderes Yılmaz Yağan, İrfan Bekâr Ageca, Tuncay Algeç Ageca.) de katıldığı önemli bir toplantı yapıldı. Toplantıda üç Köyün ismini barındıran bir Abhaz Derneği Kurulması kararı alan Çırdak, Alpudere ve Bulamur Köyleri ileri gelenleri

facebook-paylas
Tarih: 04-05-2022 12:51

Abhaz Yapılanması Yurt Genelinde Devam Ediyor.

Abhaz-Fed Tokat – Çırdak Köy Ziyaretini Gerçekleştirdi.

Abhaz Yapılanması Yurt Genelinde Devam Ediyor.

 

Özen Atsanba

Abhaz Postası

 

Abhaz Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Murat Gümüş Maharia başkanlığında bir heyetle Tokat Çırdak Köy ziyareti gerçekleştirdi.  Abhazya Cumhuriyeti Türkiye Temsilcisi Sayın İbrahim Ayuzdba’nın da eşlik ettiği toplantıya Federasyon Yönetim Kurulu üyelerinden Bülent Barış Peçlia, Savaş Gül Doxma ve Fırat Soyupak Dzaphsba ‘da eşlik etti.

 

Alpudere ve Bulamur Köy Temsilcilerinin ( Çırdak: Şaban Ersever Hış, Rauf Erkoç, Burhanettin Erdem Hanfen. Bulamur: Murat Yüzgüleç Adleyba, Özkan Baygüneş Ageca. Alpudere: Menderes Yılmaz Yağan, İrfan Bekâr Ageca, Tuncay Algeç Ageca.) de katıldığı önemli bir toplantı yapıldı.

 

Toplantıda üç Köyün ismini barındıran bir Abhaz Derneği Kurulması kararı alan Çırdak, Alpudere ve Bulamur Köyleri ileri gelenleri 15 Mayıs 2022 tarihine kadar çalışma grubu oluşturma kararı alarak oluşan kurucular kurulu Mayıs ayı sonuna kadar derneğin adı, tüzüğü ve adres bilgilerini güncelleyerek ilgili resmi dairelere müracaatını yaparak “Kurban Bayramı”nda resmi açılış ritüellerini yapılmasına karar verdi.

 

Federasyon Genel Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarımıza ev sahipliği yapan Mehmet Soyupak Dzapshba, Savaş Gül Doxma, Fırat Soyupak  Dzapshba Mehmetali Gül Doxma’ya  teşekkür eden Murat Gümüş Maharia, kurulma kararı alınan Çırdak-Alpudere-Bulamur Abhaz Yapılanmasının da camiamız adına hayırlı olmasını diledi.

 

 

 
Bu haber 282 defa okunmuştur.


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARŞİVİ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI YUKARI