Bugun...Ankara Abhaz Kültür Derneği’nden Duyurulmuştur.

Fatih Altaylı’ya Cevaptır; Rusya’da yaşanan Wagner isyanında sizin ve konuştuğunuz kişinin aklına Ethem Bey’in gelmesi ve Ethem Bey’in adını kullanarak bir benzetme yapmaya çalışmanız her ikiniz adına büyük bir talihsizliktir.

facebook-paylas
Tarih: 27-06-2023 16:47

Ankara Abhaz Kültür Derneği’nden Duyurulmuştur.

Ankara Abhaz Kültür Derneği’nden Duyurulmuştur.

Fatih Altay’lının bir televizyon programında Rusya Federasyonu’nda meydana gelen Wagner İsyanı diye ifade edilen olayı değerlendirirken Ethem Bey üzerinden Çerkesleri hedef alan konuşması üzerine açıklama yapma lüzumu görülmüş ve aşağıdaki açıklama kamuoyuna “Fatih Altaylı’ya Cevaptır” başlığı ile duyurulmuştur.

 

Fatih Altaylı’ya Cevaptır;

Rusya’da yaşanan Wagner isyanında sizin ve konuştuğunuz kişinin aklına Ethem Bey’in gelmesi ve Ethem Bey’in adını kullanarak bir benzetme yapmaya çalışmanız her ikiniz adına büyük bir talihsizliktir.

Ethem Bey, topraklarımız işgal edilmeye başlandığında ilk direniş hareketini başlatan yurtseverlerden biri olarak kahramanlıkları ile ülkenin kaderini değiştirmiştir. Son aşamadaki kararları ve hareketleri ise (gerçek nedenleri tam bilinmemektedir) kendini ilgilendirir.

İşgalden kurtarmak için canını ortaya koyduğu ülkesinin ordusuna karşı en küçük bir silahlı saldırı yapmamış ve kurşun sıkmamış bir kişiyi paralı askerlik yapan  Wagner’le özdeşleştiremezsiniz. Bu ülke, onlarca yüzlerce hain ve terörist elebaşı görmüşken hepsini bırakıp Ethem Bey’i bu üslupla dilinize dolayamazsınız.

Rusya’da gerçekleşen ve detayları hakkında hiçbir bilgi bulunmayan Wagner olayı üzerinden ortamın nabzını kollayıp, Çerkesler ve Kuzey Kafkasya kökenlileri provake etmeye çalışmanızın sonucunu alamayacaksınız.

Aslında cevap vermeye, zaman harcamaya değen bir kişi değilsiniz ve olmayacaksınız. Bu yazı sizin ve niyetinizin bir önem arzettiği için değil, sadece sessiz kalmamak ve meydanı sizin gibi hadsizlere bırakmamak için hazırlanmıştır. Söylemleriniz de sizin gibi boş, sizin gibi gereksizdir.

Ayrıca şunu aklınızdan çıkarmayın; bu ülkenin bekası, bağımsızlığı ve varlığını korumak için hiç kimseye (özellikle sizin gibilere) ihtiyaç duymadan biz Çerkesler-Abazalar ve Kuzey Kafkasya Halkları fazlasıyla yeteriz. Biz bu topraklar üzerinde nefes aldığımız sürece hiç bir kudret bu vatana zeval getiremeyecektir.

Hali hazır durumda  aktif gazete yazarlığı işinden ayrılmışken tarihi doğru kaynaklardan öğrenmeye ve aklınızın ermediği konularda topluma nifak sokacak açıklamalardan kaçınmaya dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.

Ankara Abhaz Kültür Derneği
Bu haber 851 defa okunmuştur.


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GURBETÇİNİN SESİ Haberleri

YUKARI YUKARI