Bugun...


Anıl Hraça

facebook-paylas
Onlar Gururumuz
Tarih: 30-12-2019 21:23:00 Güncelleme: 30-12-2019 21:23:00


Onlar Gururumuz

Sanatta, sporda, edebiyatta ve birçok alanda Abaza halkı dünya çapında başarılar elde ederek bizleri onurlandırmış ve gururlandırmıştır. Eksik gördüğümüz ise onları yeteri kadar tanımamak, tanıtamamak ve anlatamamak olmuştur. İstedim ki bu eksikliği bir şekilde tamamlamalıyız. Aslında zor bir işe kakıştım biliyorum ama birilerinin bunu yapması lazım. Buna inanıyorum. İlk çalışmamı yakından tanıdığım ailemizin gurur kaynağı onurumuz Hraça Murat’ı anlatmak, onu tanıtmakla başlıyorum. Umarım iyi niyetle başladığım bu yolda başarılı olurum.

Selam ve saygı ile

Anıl Hraça

 

 

Dünyaca Ünlü Olimpiyat Madalyalı Abaza Boksör Hraça Murat.

   

Sanatta, sporda, edebiyatta ve birçok alanda Abaza halkı dünya çapında başarılar elde ederek bizleri gururlandırmıştır ve gururlandırmaya devam etmektedir. Dünyaca ünlü Olimpiyat madalyalı Abaza boksör Hraça Murat da bunlardan biri. Boks dalında üstün başarılara imza atan Murat, şimdilerde geleceğin başarılı sporcularını yetiştirmektedir.

   

(Murat Khrachev-Мурат Храчев) Hraça Murat 25 Temmuz 1983 yılında Rusya Federasyonu'na bağlı Karaçay-Çerkessk Cumhuriyeti'nin Çerkessk şehrinde doğmuştur. Çerkessk'e bağlı Abaza köylerinden Staro-Kuvinkslidir.(Huij du Akıta) Sporcu kimliğinin yanı sıra Mühendistir ve ikinci üniversitesini de İlahiyat bölümü üzerine tamamlamıştır. Çerkessk şehrinin onursal vatandaşıdır ve Boks dalında Olimpiyat madalyası yanı sıra birçok başarıya da imza atmıştır. Şuan Çerkessk'te Boks Federasyonu başkanlığını yürütmekte olan Hraça Murat'ın Başarılarından Bazıları;

1996-Rusya Şampiyonu

1997-Rusya Şampiyonu

1998-Rusya Şampiyonu

1999-Rusya Şampiyonu

1999-Azerbaycan/Bakü'de Avrupa Şampiyonası.

2001-Dünya Şampiyonu

2002-Bosna Hersek/Saraybosna Avrupa Şampiyonu

2002 - Rusya Şampiyonu

2003 - Rusya Şampiyonu

2004 - Olimpiyat Oyunları-Yunanistan/Atina'da Bronz Madalya!

2005-Dünya Şampiyonu.   

                                       

Hraça Murat gibi dünya çapında sporcular, gelecek nesillerimize güzel örnek teşkil ederek, kötü alışkanlıklardan uzak, öz verili, disiplinli, sporu, sanatı kılavuz edinen başarılı ve kaliteli nesiller yetişmesine de katkı sağlamaktadır şüphesiz.                                    Bu yazı 2946 defa okunmuştur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARŞİVİ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI