Bugun...Ürdün Kafkas Diasporasında Neler Oluyor

Ev sahipliğini Ürdün Adige Xhase’nin yaptığı "Gürcistan ve Çerkes kültür mirası “ konulu düzenlenen sempezyumun Ürdün'deki Gürcistan Büyükelçiliği'nin katkısı ile yapıldığı anlaşıldı.

facebook-paylas
Güncelleme: 09-11-2019 21:13:40 Tarih: 30-10-2019 09:57

Ürdün Kafkas Diasporasında Neler Oluyor

Ev sahipliğini Ürdün Adige Xhase’nin yaptığı "Gürcistan ve Çerkes kültür mirası “ konulu düzenlenen sempezyumun Ürdün'deki Gürcistan Büyükelçiliği'nin katkısı ile yapıldığı anlaşıldı.

 

Necdet Akoğlu Agumaa

Ankara

 

Ürdün'de yaşayan Kuzey Kafkas Kökenli soydaşlarımız düzenlenen sempozyuma tepkili olmuş, uzun süre protesto ederek sonuçlanmasına mani olmuşlardır. 

 

 

Ürdün Adige Xhase’nin başkanlığını yürüten Sayın Zuhdi Janbek’e bir mektup ile üzüntülerini açıklayan Abhaz Dernekleri Federasyon Genel Başkanı Akhusba Atanur Aksoy yaptığı yazılı açıklamasında

 

Bugün Ürdün'deki Gürcistan Büyükelçiliği'nin de katkısı ile Ürdün Adige Xhase ev sahipliğinde "Gürcistan ve Çerkes kültür mirası hakkında bir sempozyum" düzenlemekte olduğunuzu büyük bir hayal kırıklığı ile öğrenmiş bulunmaktayız.

 

Yapılacak sempozyumun şovenist Gürcistan Yönetiminin, Abhazya Cumhuriyeti vatandaşlarının uluslararası ilişkilerini kısıtlama, Dünya'dan izole etme gayretlerine ve hatta Abhazya'nın çok iyi ilişkiler içinde olduğu Kuzey Kafkasyalı kardeş ve akraba Adige ilişkilerine fitne sokmak gayretlerine bir örnek olduğunu düşünmekteyiz.

 

Bu etkinliğe alet olmanızdan duyduğumuz üzüntüyü bilmenizi istiyor, Adige-Çerkes ve AbhazAbaza halkları arasında mevcut olan sevgi, saygı ve kardeşlik ilişkilerin, "başka birilerinin gayretleri ile" hiçbir şekilde bozulamayacağını da burada tekrarlıyoruz.

 

İfadelerine yer verdi.

 

 HABER VİDEOSU

Bu haber 2234 defa okunmuştur.


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARŞİVİ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI YUKARI