Bugun...Türkiye’de hayvan çiftliğine ziyaret

"BonToro” şirket sahipleri, kurucuları çalışmalarını genişletmeye karar verdiler ve seçimlerini Abhazya’dan yana kullandılar. İşadamları ülkemize daha öncede gelmiş, Devlet Başkanı Raul Hadjimba ile görüşerek kendisinden destek sözü almışlardı.

facebook-paylas
Güncelleme: 18-05-2017 12:28:13 Tarih: 18-05-2017 12:17

Türkiye’de hayvan çiftliğine ziyaret

Hayvancılık - Abhazya da her zaman rağbet gören sektörlerden biri olmuştur. Bunda ılıman iklimin ve çok sayıdaki yeşil alanının olmasının katkısı şüphesiz çoktur. Bu sebeplerden dolayı ülkemizin her geçen gün bu sektörden daha fazla yatırımcı çekiyor olması hiçte şaşırtıcı değil. Tarım Bakanı Daur Tarba ve Oçamçira belediye başkanı Hrips Djopua geçtiğimiz günlerde bu alanda araştırma ve bilgi edinme üzerine Türkiye’ye düzenledikleri ziyaretlerini tamamlayarak ülkeye döndüler. Ziyaret sebebi ve sonuçları ile ilgili bilgi aldığımız özel röportajımızı sizinle paylaşıyoruz.

 

Sığır yetiştiriciliği kompleksi "BonToro" Türkiye'nin ilk üç süt ve et üretici firması arasında yer almakta. Kuşkusuz çıkarılan hammaddenin kalitesi ve tüketicinin güveni de bunu yansıtmakta. Kompleks gerekli tüm modern ekipmanlar ile donatılmış. Doğal saf süt üretiminin gerçekleştirilebilmesi için burada hayvanlara yüksek kalitede, gerekli tüm koşullar sağlanmış.

 

Mutlaka sütler sağılmadan önce tüm inekler dezenfeksiyondan geçirilmekte. Hayvanlar yaş, ağırlık ve cinse dayalı olarak farklı alanlarda tutulmakta. İstatistiklere göre, bir inek ortalama günlük 35 litre süt vermekte. Ayrıca, "BonToro" sütün dışında yüksek kalitede et üretimi de yapmakta. Çiftlikte ağırlığı bir tonu aşan boğalar bulunmakta!

"BonToro” şirket sahipleri, kurucuları çalışmalarını genişletmeye karar verdiler ve seçimlerini Abhazya’dan yana kullandılar. İşadamları ülkemize daha öncede gelmiş, Devlet Başkanı Raul Hadjimba ile görüşerek kendisinden destek sözü almışlardı.

 

Oçamçira belediye başkanı Hrips Djopua Oçamçira bölgesinde böyle bir kompleksin açılmasının tüm bölgenin gelişmesine büyük katkı sağlayacağını ve bunun gerçekleşmesi için çalışmaların çoktan başladığını kaydetti.

Belediye Başkanı, bunun sadece yerli üretim süt ve et olarak algılanmamasını, yeni fabrikanın aynı zamanda birçok kişiye iş kapısı olacağını vurguladı. Atılan bu adımlarla başlanan çalışmaların verimli sonuçlarını umut etmek kalıyor şuan sadece bize.

 

Abhazya heyeti Türkiye ziyaretinde gördüklerinden son derece memnun kalmış görünüyor. Türk tarafının da birkaç gün içerisinde Abhazya'yı ziyaret etmesi ve çalışma planının görüşülmesi beklenmekte.

 

http://www.apsua.tv/tur/video/10339/HABER VİDEOSU

Bu haber 3963 defa okunmuştur.


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ Haberleri

YUKARI YUKARI