Bugun...Bursa Abhaz Kültür Derneği Genel Kurul Yaptı.

Bursa Abhaz Derneği kurucu üye ve başkanlığını yürüten, Abhaz Dernekleri Federasyonu Genel Başkanlığını yapan Aşba R.Cengiz Koç ile geçen dönem derneğin başkanlığını yürüten Amarşan Yılmaz Marşan’da Yönetim Kurulunda görev aldı.

facebook-paylas
Güncelleme: 30-12-2018 17:11:21 Tarih: 30-12-2018 16:51

Bursa Abhaz Kültür Derneği Genel Kurul Yaptı.

Bursa Abhaz Kültür Derneği Genel Kurul Yaptı.

 

Özen Atsanba

 

30 Aralık 2018 Pazar günü Bursa Nilüfer Belediyesinin (Karaman Mahallesi Tuna Caddesi Fulya Sokak No:1 Nilüfer Bursa) Adresindeki Dernekler Yerleşkesinde gerçekleştirdiği kongre sonuçlandı. Tek liste halinde yapılan seçimlerde Butba Namık Eren Başkan olarak seçildi. Yönetim Kurulu görev bölümü yapılacak ilk toplantı sonunda belirlenecek.

 

Güçlü bir Yönetim Kurulu Oluşturuldu.

Bursa Abhaz Derneği kurucu üye ve başkanlığını yürüten, Abhaz Dernekleri Federasyonu Genel Başkanlığını yapan Aşba R.Cengiz Koç ile geçen dönem derneğin başkanlığını yürüten Amarşan Yılmaz Marşan’da Yönetim Kurulunda görev aldı. Bu dönem başkanlık görevini üstlenen Butba Namık Eren

 “Çok şanslıyım.  Bilgi ve tecrübelerinden faydalanacağım camiamızın emektarları değerli arkadaşlarımla birlikte görev yapmanın mutluluğunu yaşıyorum. Arzumuz ve amacımız o dur ki Abhaz toplumunun bulunduğu her alanda örgütlü yapı içerisinde gelenek, görenek, örf ve adetlerimizi yaşamak ve yaşatmak, dilimizi, kültürümüzü korumak ve geliştirmek arzusundayız. Bu nedenle yaşadığımız her yerde örgütlü olmak zorundayız. Bu inanç ve duygularla görev almanın mutluğunu yaşıyorum. Eski bir yılı acısı ile tatlısı ile geride bıraktık. Yeni umutlarla ve yeni beklentilerle girdiğimiz 2019 yılında dünyada barış ve mutluluk hâkim olsun. Sağlık ve esenlik daim olsun. Çaanıbzıyala” Dedi

 

Bursa Abhaz Kültür Derneği Olağan Kongre Sonucunda Yönetim Organlarında Görev Alan Butba Namık Eren, Akoyba Ezel Akay, Amarşan Yılmaz Marşan, Aşba R.Cengiz Koç, Ahba Güler Turan, Kucha Yasemin Ağırca Eker, Adza Ali Pulat, Brıskil Engin Asdemir,Hapat Mustafa Doğançay Yönetim Kurulu Asil Üyeliğine,  Kozba Namık Turan, Molla Okyar His, Kozba Timurhan Açar Denetleme Kurulu Asil Üyeliklerine seçilmişlerdir.

 

Görev alan arkadaşlarımızı kutlar kendilerine başarılar dileriz. 

 

Abhaz Postası Sizin Sesiniz.

 
Bu haber 2332 defa okunmuştur.


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GURBETÇİNİN SESİ Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARŞİVİ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI YUKARI