Bugun...



Abhazya Cumhuriyeti Parlamento seçimleri 13.03.2022 Tarihinde Yapılıyor.

Türkiye Diasporasınca yakından tanınan İnar Gitsba,(Türkiye Tam yetkili Temsilcisi Eski)Alyas Asabua, (Türkiye Tam yetkili Temsilci Yardımcısı Eski )Şamil Ardzınba (Başbakan Yardımcısı Eski )ve İş İnsanı, Gazi Tayfun Ardzınba da adaylar arasında.

facebook-paylas
Güncelleme: 09-03-2022 11:40:14 Tarih: 09-03-2022 11:26

Abhazya Cumhuriyeti Parlamento seçimleri 13.03.2022 Tarihinde Yapılıyor.

35 Milletvekilinden oluşan Abhazya Meclisine 13 Mart pazar günü yapılacak olan Milletvekili Seçimleri için adaylıkları kesinleşmiş; 107'si erkek, 16'sı kadın olmak üzere toplam 123 aday var.

 

Namık Arısta

Abhazya

 

35 Seçim Bölgesinde kayıtlı 133.640 seçmenin oy kullanması bekleniyor.

 

Türkiye Diasporasınca yakından tanınan İnar Gitsba,(Türkiye Tam yetkili Temsilcisi Eski )Alyas Asabua, (Türkiye Tam yetkili Temsilci Yardımcısı Eski )Şamil Ardzınba (Başbakan Yardımcısı Eski )ve İş İnsanı, Gazi Tayfun Ardzınba da adaylar arasında.

 

Seçim Bölgesi

Seçmen

Soyadı, Adı, Baba adı

Doğum

01 Noviy Rayon

5.111

Gitsba İnar Albertoviç

28.04.1985

 

 

Copua Ramaz Givieviç

17.09.1984

 

 

KvitsiniyaGunda Sergeevna

22.03.1965

 

 

 

 

02 Noviy Rayon

5.598

Avidzba Beslan İvanoviç

 

 

 

Gerheliya Astamur Bataloviç

27.10.1986

 

 

Jilinskaya Yelena Nikolaevna

18.05.1971

 

 

Halbad Dmitriy Garrieviç

05.03.1980

 

 

 

 

03 Stariy Pasilok

4.884

Ardzinba Gennadiy Alekaeviç

17.04.1977

 

 

Dgebniya Said Tarieloviç

10.02.1995

 

 

Dumava Hına Vladimiroviç

18.05.1995

 

 

Salakaya Narsou Beslanoviç

16.12.1983

 

 

Torçua Beslan Yurieviç

06.09.1966

 

 

 

 

04 Severnıy

3.764

Adzınba Şamil Omaroviç

21.05.1970

 

 

Ayba Batal Eduardoviç

03.04.1984

 

 

Asabua Alyas Borisoviç

02.03.1989

 

 

Jiba Dmitriy Eduardoviç

13.10.1987

 

 

Rştuni Erik Sagateloviç

19.08.1986

 

 

Çheidze David Guramoviç

09.10.1984

 

 

 

 

 

 

 

 

05 Sinopskiy

4.256

Aşuba Laşa Nugzaroviç

21.12.1989

 

 

 

 

06 Tsentralnaya

5.421

Agumava Erast Ramzanoviç

25.01.1984

 

 

Amiçba Dmitriy Kapitanoviç

30.05.1975

 

 

Aslandziya Alhas Otaroviç

28.02.1981

 

 

Lolua Raul Valerieviç

20.02.1976

 

 

Marşaniya Dmitriy Aleksandroviç

24.01.1989

 

 

Tujba Konstantin Andreeviç

10.03.1954

 

 

 

 

 

 

 

 

07 Biblioteka

5.361

Ayba Raşida Azaretovna

05.11.1975

 

 

Arçeliya Aleksey Alekseeviç

09.05.1968

 

 

Açba Beslan Yureviç

12.06.1981

 

 

Zuhba Laşa Anatoleviç

 

 

 

İnapşba Ruslan Antonoviç

03.07.1969

 

 

Kakaliya Amiran Georgieviç

30.11.1971

 

 

Karçava Beslan Georgieviç

 

 

 

Lagvilava Adgur Gennadeviç

17.04.1988

 

 

Rekvava Temur Revazoviç

08.07.1986

 

 

 

 

08 Mayakskiy

4.036

Bganba Anetta Sergeevna

 

 

 

Gabniya Vitaliy Viktoroviç

12.06.1968

 

 

Gubaz Leon Revazoviç

10.01.1991

 

 

Kakaliya Astamur Valereviç

04.01.1976

 

 

Kalyagina Anna Vladimirovna

28.08.1977

 

 

Narmaniya Naur Gennadeviç

30.05.1991

 

 

Çaçhalia İrakliy Zaureviç

12.02.1987

 

 

 

 

09 Vastoçniy

3.886

Basariya Aleksandr Romanoviç

20.06.1984

 

 

Gezerdava Said İgoreviç

 

 

 

Cikirba Şabat İradionoviç

12.05.1983

 

 

Kvarçiya Kan Valereviç

01.07.1974

 

 

Piliya David Çiçoviç

27.01.1950

 

 

 

 

10 Pitsundskiy

4.306

Hutaba Daut Vitaleviç

16.11.1982

 

 

 

 

11 Bzıbskiy

5.230

Ankvab Artur Mirodoviç

19.09.1969

 

 

Beyya Timur Abesalomoviç

31.10.1982

 

 

Koncariya Yevgeniy Antipoviç

25.12.1955

 

 

 

 

12 Gagrskiy

4.389

 

 

 

 

Abicba Ahra Hirbeeviç

 

 

 

Agrba Daut Valentinoviç

11.10.1978

 

 

Arşba Astamur Borisoviç

 

 

 

Demerciba Samson Anzoroviç

16.08.1985

13 Gagrski Goradskoy

6.813

 

 

 

 

Bartsıts Alhas Valikoviç

19.03.1983

 

 

Beniya Revaz Şalvoviç

02.02.1987

 

 

Hagba İzolda Stanislavovna

10.02.1979

 

 

Tsişba Aleksandr Vladimiroviç

19.01.1970

14 Tsandrıpş

5.429

 

 

 

 

Trapizonyan Galust Parnakoviç

22.03.1988

15 Otharskiy

3.142

 

 

 

 

Bartsıts Almashan Eduardoviç

11.02.1982

 

 

Piliya Bardik İgoreviç

12.03.1980

 

 

Siçinava Valeriy İvarbeeviç

04.09.1979

 

 

Tarba İvan Dorofeeviç

15.12.1950

16 Durıpşskiy

3.952

 

 

 

 

Cugeliya Astamur Vyaçeslavoviç

30.04.1985

 

 

Halvaş Beslan Viktoroviç

07.05.1970

17 Lıhnınskiy

3.578

 

 

 

 

Kobahiya Farid Mizanoviç

08.11.1992

 

 

Lakoba Aslan Sultanoviç

28.11.1979

18 Gudautskiy Goradskoy Perviy

3.666

 

 

 

 

Lakerbaya Leonid İvanoviç

01.01.1947

 

 

Tarkil Beslan İvanoviç

23.11.1964

19 Gudautskiy Goradskoy Ftaroy

3.143

 

 

 

 

Ahba Astamur Yakovleviç

16.03.1985

 

 

Hagba Alhas Esmetoviç

27.07.1983

20 Aatsınskiy

3.678

 

 

 

 

Avidzba Alias Vitaliyeviç

22.08.1985

 

 

Gulariya Alisa Zaurovna

03.07.1977

 

 

Ladariya Ruslan Mihayloviç

04.10.1965

 

 

Marholiya Rustam Garrieviç

19.05.1982

 

 

Otırba Oleg İgoreviç

02.04.1987

 

 

Smır Nonna Vladimirovna

10.06.1965

21 N. Afonskiy

2.648

 

 

 

 

Butba Madina Nalievna

10.12.1975

 

 

Paçuliya Ahra Georgieviç

24.12.1977

 

 

Smır Natali Viktorovna

01.01.1969

22 Eşerskiy

2.353

 

 

 

 

Avidzba Fazlibey Lizberoviç

24.02.1957

 

 

Ardzinba Almashan Zuraboviç

06.06.1986

 

 

Smır Ahra Viktoroviç

 

23 Gumistinskiy

3.234

 

 

 

 

Galustyan Levan Mirujanoviç

20.01.1980

 

 

İçmelyan Artur Borisoviç

25.05.1983

24 Pşapskiy

3.328

 

 

 

 

Minasyan Aşot Vagramoviç

25.03.1974

 

 

Oksuzyan Aşot Kirkoroviç

17.12.1966

 

 

Takmazyan Haçik Migranoviç

08.03.1959

25 Maçarskiy

5.165

 

 

 

 

Sadzba İnar Astikoviç

08.04.1992

 

 

Haraziya Said Gennadyeviç

31.01.1974

26 Drandskiy

3.924

 

 

 

 

Guniya İlya Çiçikoviç

28.08.1966

 

 

Haraziya Adgur Rafetoviç

12.02.1959

 

 

Çaçhaliya Yelena Zaurovna

11.07.1983

27 Baslahurskiy

2.332

 

 

 

 

Babiya Venori Yakovleviç

19.01.1976

 

 

Latsujba Grigoriy Stanislavoviç

05.10.1979

28 Gupskiy

2.234

 

 

 

 

Gogiya Demur Ruslanoviç

04.01.1977

 

 

Kakubava Tengiz Rudikoviç

05.05.1980

 

 

Haşba Erik Pavloviç

13.11.1970

 

 

Logua Astamur Omaroviç

 

29 Çlouskiy

2.548

 

 

 

 

Akaba Almas Dauroviç

23.05.1991

 

 

Copua Astanda Rodikovna

16.08.1979

 

 

Tarba Astamur Adikoviç

05.01.1977

30 Kutolskiy

2.491

 

 

 

 

Basariya Aslan Georgiyeviç

30.10.1980

 

 

Golandziya Vahtangi

Vladimiroviç

16.09.1969

31 Kındıgskiy

2.485

 

 

 

 

Zantariya Rezo Platonoviç

19.12.1965

 

 

Kokaya Garri Guramoviç

26.06.1983

32 Oçamçırskiy

4.066

 

 

 

 

Copua Batal Zuraboviç

25.04.1986

 

 

Kakaliya Eşsou İvanoviç

23.05.1974

 

 

Tsivijba Gunda Radionovna

15.12.1966

 

 

Tsvijba Milana Beslanovna

28.06.1982

33 Tkuarçalskiy Perviy

3.876

 

 

 

 

Ardzinba Tayfun Naimoviç

26.07.1970

 

 

Gorzoliya Damir İvanoviç

 

 

 

Kmuzov Aslan Borisoviç

19.08.1991

 

 

Emurhba Beslan Enveroviç

07.03.1988

34 Tkualçalskiy Ftaroy

1.954

 

 

 

 

Kaçarava German Vyaçeslavoviç

01.02.1993

 

 

Kvarçiya Abesalom Alekseeviç

02.07.1955

 

 

Tkebuçava Temur Elvardieviç

12.01.1978

 

 

Çerkeziya Romeo Roinoviç

29.08.1989

35 Galskiy

1.359

 

 

 

 

Arşba Beslan Nuriyeviç

27.10.1970

 

 

Kişmariya Anas Ruslanovna

 

 

 

Sakaniya Laşa Nodariyeviç

08.07.1986

 

 

Çamagua Suriya Danilovna

13.12.1989

 

 

Şergeliya Temur Adamoviç

18.11.1975

 

 

 

 

 

133.640

 

 

 




Bu haber 577 defa okunmuştur.


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ABHAZYA'DAN Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARŞİVİ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI YUKARI