Bugun...Abhazya Cumhuriyeti Devleti Başkan Yardımcısı Badra Gumba Abhaz Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Atanur Aksoy Akhusba'yı Aradı

Abhazya Cumhuriyeti Başkanı Aslan Bjania ve ekibi adına Türkiye Abhaz Diasporası'na selamlarını iletmesini istedi. Gumba; her zaman diasporamız ile birlikte olduklarını ve Türkiye Diasporasına çok önem verdiklerini özellikle belirtti.

facebook-paylas
Tarih: 09-04-2020 15:39

Abhazya Cumhuriyeti Devleti Başkan Yardımcısı Badra Gumba Abhaz Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Atanur Aksoy Akhusba'yı Aradı

Abhazya Cumhuriyeti Devleti Başkan Yardımcısı Badra Gumba Abhaz Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Atanur Aksoy Akhusba'yı Aradı

 

Abhazfed Basın

 

Yeni seçilen Abhazya Cumhuriyeti Başkan Yardımcısı Sayın Badra Gumba, bugün (8 Nisan 2020) Abhaz Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Atanur Akhusba'yı telefonla aradı.

 

Abhazya Cumhuriyeti Başkan Yardımcısı Gumba; tüm dünyada etkisini sürdüren Covid-19 virüsünün bir an önce tedavisinin bulunarak Türkiye Diasporamızın ve tüm dünyanın sağlıklı kalmasını ve yarattığı olumsuz etkilerin kısa sürede atlatılmasını temenni ettiğini söyledi.

 

Abhazya'da tespit edilmiş iki vaka olduğunu belirten Gumba; hastalardan birinin hastanede, diğerinin ise evinde karantinada olduğunu söyledi.

Gerekli tüm tedbirlerin alındığını ve tüm sınırların herkese kapalı olduğunu belirten Başkan Yardımcısı Gumba; Türkiye'deki durumun farkında olduğunu, bu durumun düzelmesi ile aradaki hasretin sona ereceğini ve diaspora ile tekrar kucaklaşmayı özlemle beklediğini söyledi.

 

Abhazfed Genel Başkanı Akhusba ise; Türkiye'de şartların çok ağır olduğunu, özellikle nüfusumuzun ağırlıklı olarak yaşadığı bölgelerde vaka sayısının çok olduğunu belirterek, şehirlerarası ulaşımın yasak olduğunu, Türkiye'de hayatın neredeyse durma noktasında geldiğini ve bu sebeple yaşanan süreçte Anavatanımıza istediğimiz katkıyı sunamadığımızı belirtti.

 

 Abhazya'nın bu salgından çok fazla etkilenmeden kurtulmasını temenni ettiğini söyleyen Akhusba, şartların düzelmesi ile Abhazya'ya yapılabilecek katkıları daha hızlı gerçekleştirmeyi umduğunu söyledi.

 

Son olarak Sayın Badra Gumba, Akhusba'dan; Abhazya Cumhuriyeti Başkanı Aslan Bjania ve ekibi adına Türkiye Abhaz Diasporası'na selamlarını iletmesini istedi.

Gumba; her zaman diasporamız ile birlikte olduklarını ve Türkiye Diasporasına çok önem verdiklerini özellikle belirtti.
Bu haber 778 defa okunmuştur.


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ABHAZYA'DAN Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARŞİVİ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI YUKARI