Bugun...Abhaz-Fed ve Ankara Abhaz Kültür Derneği Ofisleri Açıldı.

Açılışa katılan üyelerin hararetli bir şekilde her ne şekilde olursa olsun mutlaka Abhazya’ya gitme istemleri Abhaz-Fed Genel Başkanı Maharia Murat Gümüş tarafından cevaplandırıldı.

facebook-paylas
Güncelleme: 18-05-2022 18:31:45 Tarih: 15-05-2022 18:59

Abhaz-Fed ve Ankara Abhaz Kültür Derneği Ofisleri Açıldı.

Abhaz-Fed Ankara Ofisi ve Ankara Abhaz Kültür Derneği Ofisleri Açıldı.

14 Mayıs 2022 günü Abhaz-Fed Ankara Ofisi ve Ankara Abhaz Kültür Derneği Ofisleri coşku ile açıldı. Kocaeli, Bursa, İnegöl Abhaz Dernekleri Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri ile Ankara Abhaz Kültür Derneği üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği açılışa Abhaz Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı ve Abhaz-Fed Danışma ve Onur Kurulu Üyelerinden Kurul Sekreteri Ayuzdba Bülent Özbelli, Denetleme Kurulu Üyesi Geçba Murat Yıldırımgeç ile Abhaz Postası, Apsua Gündem Yayın organları temsilcileri de katıldı. Toplantı sosyal medya üzerinden Agumaa Necdet Akoğlu tarafından canlı olarak yayınlandı.

Ofislerin açılışında katılımcıları güncel meseleler hakkında bilgilendiren Ankara Abhaz Kültür Derneği Başkanı Mıd Uğur Mit üyelerin dilek ve önerilerini not aldı. Derneğin iç meseleleri ile ilgili görüşmeyi açan üyelerin sorun olarak ilettikleri konuları değerlendirdi.

Abhaz-Fed Genel Başkanı Maharia Murat Gümüş en son Antalya Abhaz Derneğimizi açtık sırada birçok ilde açılacak derneklerimiz olacak 30 lu sayılara mutlaka ulaşacağız diye konuşmasını sürdürdü.  Genel Başkanımız  ​​​​​​tarihi trajedi olarak değerlendirdiği Kocaeli Babalı Sahilleri ve Karaağaç Köyü anıt mezarlıklarında gerçekleşecek olan 21 Mayıs 1864 Sürgün Anma Etkinliğine katılmalarını istedi.

Tarım Bakanlığı ile yapılan görüşmeler sonuç vermiş her 24 Mayıs günü TJK Kocaeli Kartepe Hipodromunda Abhaz Koşusu yapılacağı bilgisi Kocaeli Abhaz Derneği Başkanımız Cic-İpa (Kardia) Hasan Konca tarafından açıklandı. Kupa yarışı olarak yapılacağı duyurulan yarışlara üyelerimizin katılması isteğini bir kez daha yeniledi.

Abhazya’ya gitme istekleri yüksek sesle bildirildi.

Açılışa katılan üyelerin hararetli bir şekilde her ne şekilde olursa olsun mutlaka Abhazya’ya gitme istemleri Abhaz-Fed Genel Başkanı Maharia Murat Gümüş tarafından cevaplandırıldı.

2022 yılı için planlama yapabileceklerini, bugüne kadar hiç gidemeyenlerin nasıl bir yol izleyeceklerini, hangi güzergâhın nasıl kullanacağını anlatan federasyon genel başkanımız kurum olarak her türlü desteği vereceklerini ifade etti.
Bu haber 532 defa okunmuştur.


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARŞİVİ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI YUKARI