Bugun...Abhaz-Fed Kardeş Kafkas Cumhuriyetleri Ziyaretleri Gerçekleştiriyor.

Türkiye'deki kardeşlerinizden sizler selam getirdik Bizler Türkiye'de olduğu gibi buradaki kardeşlerimiz ile de bağlarımızı güçlendirmek istiyoruz,aramızdaki iletişimi arttırmak istiyoruz. Kendimi Abhazya'da olduğu gibi burada da evimde hissediyorum bizler bir milletin kollarından ibaret olan kardeşleriz biz bu kardeşlerden Abaza olanların örgütlenmesi ve Abhazya noktasında faliyet göstermeye çalışıyoruz, diğer kardeşlerimiz ile birlikteliğimizi güçlendirmek en buyuk amaclarimizdan biridir

facebook-paylas
Güncelleme: 08-05-2019 10:46:54 Tarih: 08-05-2019 10:35

Abhaz-Fed Kardeş Kafkas Cumhuriyetleri Ziyaretleri Gerçekleştiriyor.

Abhaz Fed Türkiye'deki örgütlenme çalışmalarının yanısıra tüm dünyadaki Abazalar ile iletişim kurma ve bu iletişimi genişletme çalışmalarınıda yürütüyor. Bu kapsamda Kardeş Kafkas Cumhuriyetleri ziyaretleri gerçekleştiriyor. Kabartay Balkar Cumhuriyeti ve Karaçay Cerkez Cumhuriyetini kapsayan seyehatte bir çok Stk ile işbirliği protokolleri yapılıyor ve birlikte yapılacak çalışmalar programlanıyor.

 

Abhaz Postası

Karaçay Cerkes Cumhuriyeti

 

Kabartay Balkarya'da örgütlü bulunan KAFKAS HALKLARI ARAŞTIRMA MERKEZI ''ABAZA,, başkanı Pşenoko Valodia KABARTAY BALKAR CUMHURIYETI KÜLTÜR FONUNA BAĞLI ''ABHAZYA,, KÜLTÜR MERKEZİ Başkanı Katsba Gushapsevo İnga ile Devlet Kültür Merkezinde ikili protokoller imzalandı imaza törenine ülke genelindeki diğer Stk larda katıldı , Adige-Abza tiyatrosu sanatcılarınında dinletilerinin yapıldığı törene bölge yetkililerinin ve basınında büyük ilgisi vardı. Törende bir konuşma yapan Abhaz Fed Genel başkanı Atanur Akhusba ''Hepinizin Ramazan'ı Serifini kutlayarak baslamak istiyorum. Bugün burada olmaktan büyük mutluluk duyduk Turkiye'deki kardeşlerinizden sizler selam getirdik Bizler Türkiye'de olduğu gibi buradaki kardeşlerimiz ilede bağlarımızı güçlendirmek istiyoruz,aramızdaki iletişimi arttırmak istiyoruz. Kendimi Abhazya'da olduğu gibi buradada evimde hissediyorum bizler bir milletin kollarından ibaret olan kardeşleriz biz bu kardeşlerden Abaza olanların örgütlenmesi ve Abhazya noktasında faliyet göstermeye çalışıyoruz, diğer kardeşlerimiz ile birlikteliğimizi güçlendirmek en buyuk amaclarimizdan biridir insallah daha iyi bir gelecek bizlerin olacaktır imzaladığımız protokollerin bu amaca hizmet eden ilk adım olarak görüyoruz bu vesile ile bugün burada bu güzel organizasyonu yapanlara ve katılanlara huzurunuzda tesekkur ediyorum Size Federasyonumuzun Simgesi,Hepimizin devleti olan Abhazya'nın armasını ve bağımsızlığımızın önderi kurcumuz Vladislav Arzınba'nin portrelerini hediye ediyorum sağolun varolun birlikteliğimiz daim olsun.,, dedi.Seyahatte Abhaz Fed genel baskanı Atanur AKSOY'un yanısıra Abhazya Türkiye Temsilcisi Vadim Haraziya, Istanbul Abhaz derneği başkanı Şamil Yaşba, DAK Türkiye yönetim kurulu üyesi Vedat Meker ve Abhazya Tirkiye temsilci yardımcısı Astamur Bakatelya katılıyor.Heyetin programı Karaçay Cerkez cumhuriyetindeki temaslarla deveam ediyor.
Bu haber 1078 defa okunmuştur.


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER DÜNYA Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARŞİVİ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI YUKARI